Tava jaunā prakses vieta atrodas tieši šeit

Augstākās izglītības programmu absolventu pētījums

30 January 2023

2023. gada sākumā pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma tiek īstenots 2017. un 2021. gada augstākās izglītības absolventu pētījums. Starptautiski salīdzinošā pētījuma EUROGRADUATE 2022 ietvaros absolventi aicināti atbildēt uz jautājumiem par iegūto izglītību, prasmēm, karjeru un mobilitāti. Pētījumu organizē un datu apstrādi veic neatkarīga tirgus pētījumu kompānija Kantar.  

Starptautiskais salīdzinošais pētījums EUROGRADUATE 2022 ļaus noteikt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu absolventu reālo konkurētspēju, absolventu iegūto izglītību, kompetences, prasmes, mobilitāti, neformālo izglītību, nodarbinātību un bezdarbu. Šie rādītāji palīdzēs racionāli un efektīvi plānot nodokļu maksātāju finansējuma izlietošanu sabiedrības interesēs,  kā arī papildinās Latvijas profesionālās un augstākās izglītības absolventu monitoringa datus.

2017. un 2021. gada absolventi aicināti aizpildīt pētījuma anketas, kas elektroniski izsūtītas uz respondentu elektroniskajām adresēm. Aptaujas rezultātā iegūtos un apstrādātos nepersonificētos datus analizēs ministrijas ekspertu grupa. Pētījuma rezultāti būs pieejami 2023. gada oktobrī.

Latvijā  EUROGRADUATE 2022 pētījumu līdz 2024. gada 1.martam īsteno ar ES ERASMUS+ K3 programmas projekta “Absolventu monitoringa sistēmas attīstība Latvijā” atbalstu. Granta līguma Numurs: 101060051 – GT – Latvia.

Uzziniet vairāk par pētījumu šeit.


© 2020, Koledzaslatvija. Visas tiesības aizsargātas. Privātuma politika.

Izstrādāja

Notikumu kalendārs